A ESCOLA  | Estrutura orgánica

A Escola Municipal de Música Magariños está adscrita a Concellería de Deportes, Música e Actividades Extraescolares do Concello de Brión.

 

Alcalde-Presidente

Pablo Lago Sanmartín

 

Concelleira de Cultura, Deportes, Música e Actividades Extraescolares

Sandy Marie Cebral Gómez

Director

Carlos Pintor Iglesias

carlos.pintor@briondixital.org

 

Xefe de Estudios

Jorge Rey Barca

jorge.rey@briondixital.org

Secretaría Académica

escolamusica@briondixital.org

 

Produción

producion@briondixital.org

 

Comunicación e Marketing

comunicacion@briondixital.org

 

Divulgación

divulgacion@briondixital.org

O Claustro de Profesores da Escola Municipal de Música Magariños está constituído por dez profesores:

Carlos Gulías Carrillo

Asignaturas: Saxofón (Clásico), Saxofón (Moderno), Ensamble de Saxofóns (Clásico) e Linguaxe Musical

carlos.gulias@briondixital.org

 

Carlos Pintor Iglesias

Asignaturas: Piano (Clásico), Piano (Moderno) e Harmonía 

carlos.pintor@briondixital.org

 

Celso Nieto Rodríguez

Asignaturas: Clarinete (Clásico), Ensamble de Clarinetes (Clásico) e Música de Cámara (Clásico)

celso.nieto@briondixital.org

 

Diego Vieito Bouzán

Asignaturas: Percusión (Clásico), Percusión (Tradicional e Folk), Batería (Moderno) e Agrupación de Percusión (Clásico)

diego.vieito@briondixital.org

 

Pablo Pérez Fernández De Sanmamed

Asignaturas: Pre-Iniciación Musical, Música e Movemento, Orquestra Infantil e Orquestra Orff

pabloperez@briondixital.org

 

Xabier García Mera

Asignaturas: Conxunto Coral I, Conxunto Coral II, Conxunto Coral III e Seccional Coral

xabier.mera@briondixital.org

 

Jorge Rey Barca

Asignaturas: Trompeta/Fliscorno (Clásico), Trombón (Clásico), Trompa (Clásico), Tuba/Bombardino (Clásico), Trompeta (Moderno), Linguaxe Musical, Banda de Música Magariños (Clásico) e Brass Band (Clásico).

jorge.rey@briondixital.org

 

Miguel Alfonso Meis

Asignaturas: Guitarra (Clásico), Guitarra (Moderno) e Orquestra de Guitarras (Clásico)

miguel.alfonso@briondixital.org